Na temat Stadionu Śląskiego mówiło się w ostatnim czasie dosyć sporo, a to za sprawą ukończonej w trudach kilkunastoletniej modernizacji. Żeby być uczciwym trzeba wspomnieć o jeszcze jednej rzeczy mianowicie krótkiej animowanej historii stadionu zatytułowanej „LEGENDARNY ŚLĄSKI”.

 

No dobra historii to może ciut za dużo powiedziane, bo w dwie minuty ciężko przedstawić ponad już 70 lat tradycji tego obiektu. Zdecydowanie natomiast można powiedzieć, że jest to krótkie przypomnienie tego dlaczego to miejsce jakim jest Stadion Śląski jest, aż tak wyjątkowe. I to się autorom udało w większym lub mniejszym stopniu.

Samo wykonanie wydaje mi się jest na wysokim poziomie, nie silono się tutaj na skomplikowane animacje, ale w miarę proste i przejrzyste tła uzupełnione klimatycznymi animacjami na pierwszych planach. Całości jeszcze większego klimatu dodaje lektor którego zatrudniono do pracy przy tym projekcie, a jest nim równie legendarny jak sam stadion Piotr Fronczewski.

Animacja miał swoją premierę w kinie Kosmos w Katowicach, podczas przeglądu „Potęga Emocji, czyli sport w filmie”. Animacja została zrealizowana przez Instytucję Kultury Ars Cameralis.

 

Co Wy myślicie na temat tego krótkometrażowego filmu? Podzielcie się opiniami w komentarzach 🙂