Miało być tak pięknie, miał być wielki koncert i wielka światowa gwiazda. Mówiło się o koncercie Justina Timberlake’a, Bruce Springsteena, ale od jakiegoś czasu już prawie pewnym było, że na otwarciu Stadionu Śląskiego zagra Metallica. Niestety.

Niestety pewnym jest już, że Metallica nie zawita w tym roku do Chorzowa, a samo otwarcie Stadionu Śląskiego jest pod znakiem zapytania, chociaż nikt nie powiedział tego głośno. Rozmowy z zespołem zostały zerwane w momencie kiedy okazało się, że stadion może na czas nie otrzymać potrzebnych pozwoleń i odbiorów. Powiedzmy sobie szczerze, kto jest wstanie wpłacić depozyt pieniężny na konto zespołu nie mając absolutnie żadnej pewności, że koncert dojdzie do skutku.

Warunki umowy w sprawie koncertu były mało korzystne. Rzeczywiście wycofaliśmy się.

Powiedział współpracownik Marszałka Województwa Śląskiego. Nie oficjalnie mówi się o karze w kwocie nawet 10 mln złotych w razie gdyby show nie odbyło się z winy organizatora. Ogromna kwota, ale w pełni zrozumiała.

Stadion Śląski od kilku lat zdecydowanie nie ma szczęśliwej passy. W czasie kiedy ten był modernizowany powstały zupełnie nowe obiekty od zera, które od dłuższego czasu z większymi, czy mniejszymi sukcesami ale funkcjonują. Stadion w Chorzowie od lat w fazie wiecznego remontu i teraz kiedy faktycznie widać w końcu ogrom poczynionych prac, wszystko zaczyna znów przypominać piękny obiekt w sercu Śląska dostajemy w twarz.

No dobra, nie będzie wielkiego koncertu, więc co w zamian? Tego nie wiadomo, gdzieś tam przewijają się informacje o kilku mniejszych imprezach, ale kto by się tym przejmował w obliczu tak wielkiej straty, niesmak pozostanie. Jest też szansa, że wszystko rozpłynie się po kościach, a otwarcie przełożone na kolejny rok, a może lata.

Wiem jedno od dłuższego czasu wszelkie informacje, daty i kwoty wydawane na modernizacje Stadionu Śląskiego trzeba było brać z przymrożeniem oka, myślałem że te czasy minęły… Niestety.

 

Na pocieszenie mam dla was Metallice w Chorzowie, wybaczcie jakość, ale w końcu to rok 2008 ; )