Doczekaliśmy się, dziś światło dzienne ujrzał pierwszy klip promujący najnowsze wydawnictwo katowickiego rapera Miuosha zatytułowany „Tramwaje i gwiazdy” z gościnnym udziałem Katarzyny Nosowskiej. Ciężko opisać to połączenie, ja jedynie powtórzę to co już gdzieś zdarzyło mi się napisać. To już dawno wyszło za wszelkie granice gatunków. I właściwie o to chodzi w muzyce, a jak wyszło oceńcie sami.

 

Dodatkowo warto też powiedzieć, że ponad miesiąc przed premierowym koncertem wszystkie bilety do katowickiego Mega Clubu zostały sprzedane, co zaowocowało sprawnym zorganizowaniem drugiego koncertu zaledwie dwa dni później, mianowicie 26 marca oczywiście również w Mega.

Link do wydarzenia tutaj.

 

Premiera płyty ” Pop” już 24 marca!

 

 

[aesop_image imgwidth=”100%” img=”http://lovesilesia.pl/wp-content/uploads/2017/02/MIUOSH-POP-okladka.jpg” alt=”miuosh pop okładka” align=”center” lightbox=”off” captionposition=”left” revealfx=”off”]

Najnowszy album Miuosha – POP. – przełamuje schematy myślenia o muzyce hip-hopowej. Dwa lata zaskakujących artystycznych kolaboracji zaowocowały płytą nad wyraz eklektyczną i pełną niestandardowych rozwiązań. Na poziomie warstwy tekstowej wydawnictwo jest niezwykle spójne – wszystkie utwory układają się w jedną intrygującą historię. Zabawa konwencją i eksperymentowanie zaczynają się na poziomie warstwy muzycznej, za którą oprócz Miuosha, odpowiadają także Michał Fox KrólSmolik, Myslovitz i Maciej Sawoch (SOXSO/JÓGA). Dzięki współpracy z muzykami z tak odmiennych artystycznie rejonów, udało się stworzyć album, na którym łączą się ze sobą różnorodne gatunki i style. Na płycie Miuoshowi towarzyszą również wokaliści, którzy do tej pory nie byli kojarzeni z rapem – między innymi: Katarzyna Nosowska, Tomek Organek, Piotr Rogucki, BAJM oraz Natalia Ptak i itsmisslilly. Jest zatem trochę eterycznie i trochę rockowo. POP. to album, który nie daje się zaszufladkować i wepchnąć w sztywne ramy – każdy z zaproszonych muzyków wniósł do niego swoje artystyczne doświadczenia, które sprawiają, że płyta to prawdziwa muzyczna uczta.

01. NIE
02. NEONY feat. Soxso
03. PRODUKCJA
04. PERSEIDY
05. KONIEC feat. Myslovitz, itsmisslilly
06. NISKO
07. TRAMWAJE I GWIAZDY feat. Kasia Nosowska
08. KAWA I PAPIEROSY feat. Organek
09. MIASTO SZCZĘŚCIA feat. BAJM
10. TRAFFIC feat. Piotr Rogucki
11. TU feat. Soxso