Galeria ZA SZYBĄ Miejskiego Domu Kultury „Koszutka” filia Dąb zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Jakuba Wadasa (Nie)zgłębione piękno (nie)znajomych.

Wernisaż odbędzie się 3 lutego o 18.00.
Wystawa potrwa do 28.02.

Hanna Szweda
O (nie)zgłębionym pięknie (nie)znajomych

Łysiejące czoła i spódnica w kwiaty- oto wszechświat oddycha ulicami. Tutaj więc rozgrywa się walka z tajemnicą istnienia- na brukowanym rynku, w wyplutym słoneczniku w locie, we włosach przyklejonych do błyszczyków- oto idą ludzie. Na tę chwilę tylko uchwyceni jakby w błękitnym trwaniu, w rozproszeniu kroku, w śmiesznym bezkształcie, bo idą, a nie ma ich jeszcze nigdzie, lecz przychodzą skądś, i dokądś zmierzają. Uchwyceni w ułamkowym nieistnieniu, we wzruszeniu ramion, w niewciągniętym do płuc gorzkim dymie, dźwigając ciężar kartofli i sumień, idą.

 

Jakub Wadas (23.12.1998) uczęszczający do X Liceum Ogólnokształcącego im. Ignacego Jana Paderewskiego Pasjonuje się fotografią od bardzo dawna, jednak dopiero rok temu poczuł, że to jest coś dla niego i postawił na swój rozwój, uczęszczając na warsztaty fotograficzne i kształcąc swój własny styl.
Inspiracji do wystawy fotografii pt. „(Nie)zgłębione piękno (nie)znajomych” autor doszukał się jeżdżąc katowickimi tramwajami. Poza fotografią, bierze udział w przedstawieniach teatralnych.
Wydarzenie na Facebooku